tEFa7rqPp-c7UtSlqZ3pgypkFZI kalimera-arkadia.gr: Κινδύνευσε ποδοσφαιριστής του Λεωνιδίου στο ματς με τον Ερμή!

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2011

Κινδύνευσε ποδοσφαιριστής του Λεωνιδίου στο ματς με τον Ερμή!

Πάγωσαν σήμερα παίκτες και φίλαθλοι που βρέθηκαν στο Δημοτικό γήπεδο Λεωνιδίου, για να παρακολουθήσουν τον αγώνα μεταξύ Λεωνιδίου και Ερμή Μελιγούς, όταν στο 31 λεπτό της αναμέτρησης, και μετά από διεκδίκηση για κεφαλιά, ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων Γιώργος Λάτσης έπεσε ...
στον αγωνιστικό χώρο χάνοντας τις αισθήσεις του καθώς του γύρισε η γλώσσα.
Μετά την άμεση επέμβαση του γιατρού του αγώνα αλλά και του προπονητή του Ερμή Άρη Σαβούρδου, ο ποδοσφαιριστής ανέκτησε τις αισθήσεις του και διεκομίσθη  με ασθενοφόρο, αρχικά στο Κέντρο Υγείας Λεωνιδίου, και στη συνέχεια στο Παναρκαδικό Νοσοκομείο της Τρίπολης για περαιτέρω εξετάσεις.

Ο αγώνας συνεχίστηκε με 15 λεπτά καθυστέρηση, και έληξε ισόπαλος 1-1.Στο 62' ο Σούρσος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους μετά από ωραία ασίστ του Αγγελοπουλου ενώ στο 80' το Λεωνίδιο  ισοφάρισε με πλασέ του Aleksi.