tEFa7rqPp-c7UtSlqZ3pgypkFZI kalimera-arkadia.gr: Ήττα στη παράταση για τους «Δρομείς»

Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2012

Ήττα στη παράταση για τους «Δρομείς»

Μετά από ένα συγκλονιστικό αγώνα, στην Καλαμάτα, οι Δρομείς ηττήθηκαν στην παράταση από την Καλαματα'80 με 72-70!
Το παιχνίδι επιβεβαίωσε πλήρως τα προγνωστικά που έλεγαν ότι θα κριθεί ...
στις λεπτομέρειες και μετά την κανονική διάρκεια του που έληξε 61-61,(με ένα ''μαγικό'' σφύριγμα υπέρ των γηπεδούχου που ισοφάρισαν) στη παράταση παρόλο που 1.30 πριν λήξει ο αγώνας το σκορ ήταν 66-70 οι γηπεδούχοι με 2 τρίποντα πήραν τη νίκη με 72-70. Παρόλα αυτά η διαφορά των 2 πόντων κρίνεται άκρως αναστρέψιμη για την ομάδα του Ηλία Μπαλή που απέδειξε ότι δίκαια είναι μαζί με τους νικητές τα ακλόνητα φαβορί για την άνοδο.. Κορυφαίοι οι συνήθεις ύποπτοι Νωντας-Παπαχαραλαμπους-Βουλγαρης-Κυριακοπουλος.
Επίσης οι Δρομείς το Σάββατο μετά τον πολύ κρίσιμο αγώνα με τον Ακάδημο Καλαμάτας στο ΕΑΚ Τρίπολης στις 19.30,θα πραγματοποιήσουν την ετήσια γιορτή με την κοπή της πίτας τους στο Μέλαθρον μετά τις 21.30,με τιμή πρόσκλησης πλήρη μενού 18 ευρώ και 10 ευρώ (παιδικό)!

ΔΡΟΜΕΙΣ-(Μπαλης)-Παπαχαραλαμπους 12(4 τριπ),Γεννιας,Βουλγαρης 12 (2 τριπ),Αντωνιου 3,Πεζιρκιανιδης 4,Μπαζιωτακης 3,Κυριακοπουλος 14, Μπουρης, Κουτσουμπος, Χαραλαμποπουλος, Νωντας 22 ( 3 τριπ).