tEFa7rqPp-c7UtSlqZ3pgypkFZI kalimera-arkadia.gr: Ισοπαλία για τους νέους Αστέρα και ΠΑΟΚ!

Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου 2010

Ισοπαλία για τους νέους Αστέρα και ΠΑΟΚ!

Ισόπαλη 0-0  αναδείχτηκε η ομάδα νέων του Αστέρα (Κ-20) με την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ, στην εντός έδρας αναμέτρηση για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Superleague.
 Οι δύο ομάδες έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και έχασαν αρκετές ευκαιρίες να σκοράρουν, όμως ο Αστέρας ήταν αυτός που θα μπορούσε να πάρει τη νίκη, όταν στο τελευταίο λεπτό του αγώνα η κεφαλιά του Αποστολίδη πέρασε ελάχιστα άουτ.
Στο 40ο λεπτό ο Καράμπελας έχασε την μεγάλη ευκαιρία του αγώνα, όταν βρέθηκε μόνος απέναντι στον Κουτζαβασίλη, όμως το πλασέ του δεν ήταν το καλύτερο δυνατό στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ.
Αστέρας Τρίπολης: Στεφανάκος, Κολλιός, Πετρούσης, Ποτήρης, Χαρμπαλής, Κουρμπέλης, Σκόνδρας, Διαμαντόπουλος, Αποστολίδης, Καράμπελας, Γιώτσας.
Έπαιξαν και οι Παπαδημητρίου, Βαλκάνος, Φιλάι
ΠΑΟΚ: Κουτζαβασίλης, Ιτζίδης, Καραντασιάδης, Νικολαΐδης (46' Σταφυλίδης), Κάτσε, Πετρίσεβιτς, Σκέμπης (55' Χαρμανάς), Προβατίδης (65' Χαλυμπάκης), Μπολόσης, Μωυσιάδης.