tEFa7rqPp-c7UtSlqZ3pgypkFZI kalimera-arkadia.gr: 3ος ο Κανελλόπουλος της ΑΕΚ Τρίπολης

Τετάρτη 16 Νοεμβρίου 2011

3ος ο Κανελλόπουλος της ΑΕΚ Τρίπολης

Μία ακόμα επιτυχία σε διαφορετική κατηγορία αυτή την φορά, επιφύλασσαν οι ενωσιακοί αγώνες κάτω των 12 ετών στην Μεσσηνιακή πρωτεύουσα για τον όμιλό μας.
Ο Πέτρος Κανελλόπουλος (11 ετών) κατέκτησε την 3η θέση στην ...
κατηγορία των 12αριών, παίρνοντας το δεύτερο του μετάλλιο για φέτος. Σε ένα 32άρι ταμπλό ο αθλητής της ΑΕΚ Τρίπολης πέρασε τον πρώτο γύρο bye και στον δεύτερο γύρο αντιμετώπισε τον Ιερόπουλο (ΑΕΚ) τον οποίο και κέρδισε με 2-0 σετ (4-1, 4-0). Στα προημιτελικά ο Κανελλόπουλος αντιμετώπισε τον Μανωλόπουλο (ΟΑ Καλαμάτας), του οποίου και επικράτησε με 2-0 σετ (4-2, 4-2) περνώντας στον ημιτελικό της διοργάνωσης. Εκεί ο αντίπαλος του, ο Τσικόβ απο την Ζάκυνθο κέρδισε τον αθλητή της ΑΕΚ με 2-0 σετ (6-0, 6-1) αφήνοντας τον στην 3η  θέση του Τουρνουά. Για την ιστορία την πρώτη θέση στην συγκεκριμένη κατηγορία κατέκτησε ο Κάρδαρης από την Ζάκυνθο.